Zbavte sa akné pomocou týchto prírodných postupov a tipov

O akné sme na CityArenaTrnava.sk už písali  . Vieme príčiny vzniku  alebo ako sa lieči akné laserom . Ak sa však na drastické metódy liečby necítite, vyskúšajte prirodzene postupy pomocou alternatívnej a prírodnej medicíny. Tieto postupy však aplikujte iba v prípade, že trpíte miernou formou akné a nie chronickou  . V prípade chronického stavu ochorenia vyhľadajte vášho lekára a poradte sa priamo s ním. Ako zdroj nám poslúžila stránka aknéliečba.sk, kde nájdete tie najlepšie tipy a triky ako liečiť akné prirodzenou cestou a bez chémie.

liecba akne a vyrazok

Ako liečiť akné :

  1. Pite veľa vody  : Voda je to najlepšie, čo môžete svojmu telu pravidelne dodávať. Vďaka vode je telo hydratované a pokožka oveľa pruženjšia. Ak potrebujete nastavte si pripomienku alebo si pripravte krčah  vody na viditeľné miesto – napríklad k počítaču .  Môžete tiež využiť rôzne aplikácie, ktoré vám váš denný pitný režim pripomenú.  Napríklad táto aplikácia vám pripomenie kedy je ten najvhodnejší čas doplniť organizmu potrebné tekutiny.
  2.  Detoxikujte – Škodliviny a nečistoty sa v našom tele usádzajú a ak sa ich nemá telo ako zbaviť môžu sa prejaviť vo forme vyrážok / pupákov. Preto je vhodné sem tam organizmus očistiť napríklad detoxom. Ak s detoxikáciou nemáte skúsenosti začnite striedmo napríklad pitím ovocných a zeleninových štiav. Vhodné je tiež saunovanie.
  3.  Športujte – Rovnako ako voda aj šport je všeliek na všetko .
  4.  Jedzte správne – Vyhýbajte sa sladkej Kole a všetkým sladeným nápojom ( aj energy drinkom).
  5.  Nestresujte sa – Áno viem, ľahšie sa to píše ako praktikuje ale práve stres býva častým dôvodom vzniku akné .  Skúste meditáciu a prechádzky v prírode.
  6.  Vytláčajte ale opatrne – Ak chcete vyrážku vytlačiť urobte to správnym spôsobom . V žiadnom prípade nevyvíjajte zbytočne veľký tlak . Základ je čistota . Využite  sterilnú injekčnú ihlu ktorou prepichnete vyrážku a miernym tlakom vytlačte hnis. Ak tento postup odfláknete riskujete tým jazvy po akné !.
  7.  Budte trpezlivý – Každý liečebný proces si vyžaduje v prvom rade trpezlivosť a čas. Akné sa za jeden deň nezbavíte – je to mýtus . Môžete ho akurát zakryť správnym make-upom.
  8.  Prírodná kozmetika – Komerčné značky využívajú často chemické prvky, ktoré môžu pokožku podráždiť. Siahnite radšej po ekologickejších riešeniach .

 

 

Vaše postrehy tipy a triky ako liečiť akné a aké s ním máte skúsenosti zanechajte v komentároch .

Názor k “Zbavte sa akné pomocou týchto prírodných postupov a tipov”

  1. Ja som našla v Trnave najprirodzenejšiu možnosť ako sa zbaviť akné, je to kyslíková dotyková infúzia. Mne veľmi pomohla pri regenerácii kože pri psoriáze a potom som tam dotiahla aj neter s veľmi škaredým akné. Môžem povedať, že som voči tomu bola skeptická, ale paráda. Neter nemusí už ani kozmetičke chodiť a pleť má nádhernú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *