Výber správneho holiaceho strojčeka je pri liečení akné dôležité

Užitočné rady a triky, ktoré vám pomôžu zažehnať nepríjemné akné sme si už na CityArenaTrnava.sk povedali. Rovnako ako liečba je však dôležitá aj prevencia. Najmä u mužov je podráždená pokožka prípadne alergia, ktorá vzniká zlým holením dôvodom akné.   Nasledujúce riadky sú určené najmä pánom, budeme sa zaoberať holením a výberom kvalitného holiaceho strojčeka pre problematický typ pokožky.

holenie-holiacim-strojcekom

 

Príprava pred holením:

Príprava na akt holenia je dôležitá a nemali by ste ju zanedbávať ! Najdôležitejšie je pleť pred holením zbaviť nečistôt a mazu . Takto predídete nie len infekciám ale aj vyrážkam po holení.   Využite teplú vodu a niekoľkokrát pokožku opláchnite. Odporúčame sa tiež holiť po sprche prípadne kúpaní . Chĺpky vám takto zmäknú a vy mate istotu, že vaša koža je čistá a pripravená pre holiaci strojček.

Ako vybrať správny holiaci strojček?

Výber holiaceho strojčeka nemusí byť práve najjednoduchšia záležitosť. Zvlášť ked v dnešnej dobe máte na trhu mnoho modelov a značiek, ktoré sa vás snažia marketingovými praktikami presvedčiť, že práve ich produkt je ten najlepší. Siahnite radšej po overených výrobcoch, ktorý prežili skúšky časom a generácie. Ide napríklad o výrobcov ako Philips, Remington alebo Braun.  Ak uprednostnujete holenie manuálnym holiacim strojčekom siahnite jednoznačne po značke Gillette , ktorá je jednotkou pokiaľ ide o “tradičné holenie žiletkou”.

Čo sa týka ceny tak určite sa neoplatí pri výbere kvality šetriť. Pamätajte, že to čo sa zdá lacné dnes, nemusí byť lacné ak si to budete musieť kúpiť ešte raz. Preto vám odporúčame siahnuť po cenovej kategórií od 50 EUR vyššie a vyvarovať sa tak poruchám, ktoré so sebou spotrebná elektronika prináša.

Ak potrebujete poradiť s konkrétnym modelom tak odporúčame nasledujúce:

  • BRAUN SERIES 1-190S – Cenovo prijateľné a vhodné ak hľadáte pomer cena / výkon.
  • PHILIPS S7370/12 – Vhodná voľba pre náročejších klientov
  • GILLETTE FUSION POWER (klasika)

Po holení:

Keď dokončíte akt holenia je potrebné sa o pleť ešte dôkladne postarať. Iba tak predídete začervenaniu a akné po holení. Využite klasickú vodu po holení s obsahom alkoholu. Neodporúčame využívať gély alebo mastičky, ktoré alkohol neobsahujú. Pleť je potrebné vydezinfikovať . Následne majte na pamäti, že ste pleť holením či už manuálne alebo pomocou strojčeka kvalitne opotrebovali a zbavili ju prirodzeného mazu. Preto je potrebné aby ste jej to vrátili . Teraz prichádza na rad krém a niet nad overenú klasiku ako je NIVEA. Kľudne si naneste aj väčšie množstvo a nechajte vstrebať, vaša pleť to potrebuje.

TIP na záver: Ak máte precitlivenú pleť zakúpte si Aloe Vera a naneste po každom holení !

Dúfame, že sme vám článkom pomohli, akékoľvek otázky smerujte do sekcie komentárov. Ak máte vlastne tipy a triky či už pri výbere holiacich strojčekov alebo všeobecne ohľadom holenia, neváhajte a podeľte sa o ne v komentároch !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *